ביקורות מובילות מן העיתונות

"סנונית ליס היא סופרת אמתית שיודעת לגלגל היטב סיפור, לשמור על קצב מדויק, ועל שפה שכבר יכולה להיות מזוהה עם שפתה-שלה. סנונית היא סופרת שיש לה הכישרון והאומץ להיות אמנית של מילים, של קולות וגוונים מעורבבים" – לילי פרי, אתר "סלונט".

שרית פליין, ידיעות הקיבוץ

"הוא גרם ללב שלי לדהור, לא במתח אלא בהתרגשות, כזו המורגשת כשהספר מביא אותי להבין דברים על עצמי ועל החיים, ועושה זאת בצורה טבעית... יש אמת בכתיבה של סנונית ליס." – שרית פליין, ידיעות הקיבוץ.

"ספר חכם, מרגש, ישיר, חצוף ובוטה, עם עלילה בלתי צפויה ודמויות שקשה לשכוח, גרסה ישראלית עם טוויסט מעוות ל'אבא ארך רגליים" – אתר גטבוקס.

לאשה 6.3

"הפתיח הסוחף ביצירת הביכורים של סנונית ליס מבטיח – ספר שגרתי זה לא יהיה… העלילה דוהרת עד לסוף המטלטל… זהו ספר שקוראים מהר, ואז מתיישבים להחיות את הקשר עם חבר עט נשכח." – מאיה לוין / לאישה.

"אין לקוראים אלא לעקוב חסרי אונים אחרי קו עלילה שגדל ותופח למימדי ענק, ומצייר תמונה מבהילה, מרגשת, טראגית, מורכבת ויפהפייה שנבנית לאיטה, סצנה אחרי סצנה... זה ספר על חיים, על הבחירות שאנו נדרשים לעשות, ספר על אובדן וכאב וחברות אמיצה, חסרת גבולות. זה ספר על אקראיות החיים ועל כוח ההחלמה של הנפש האנושית שפועל כנגד הכוחות ההרסניים שתוקפים אותה מבפנים ומבחוץ. כל אות מאותיות הספר עוסקת באהבה, ובכל זאת זה אינו רומן רומנטי, מה שגורם לי להעריך אותו עוד יותר. הספר הכי מקורי שתקראו השנה." – נבט טחנאי, אתר גטבוקס.

"זהו אחד הספרים הטובים והמיוחדים שקראתי בזמן האחרון. יש בו כל כך הרבה דברים, שאני לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל…
הספר הוא על חברות, אובדן, תיסכול, פחדים, אהבה, יחסים, נפש ועוד.
הוא כתוב בצורה מאד מיוחדת. כאשר הרבה משפטים קצרים שהם פנינים אמיתיים פזורים בין דפי הספר.
מזמן ספר לא נגע בי, כמו הספר הזה. מאד מאד, אבל באמת מאד ממליצה." – נורית ויסמן / אתר נוריתה.

"'כל הג'אז הזה' בנוי מקטעי מכתבים ויומנים, שפורשים בצורה משכנעת ומרגשת אירועים משכנעים וטראגיים כאחד – והוא עתיר הפתעות, מהפכים ודמויות נוגעות ללב… כל קול מצליח לשכנע באותנטיות שלו." – לאה רודיטי כותבת על "כל הג'אז הזה" ומראיינת את סנונית במגזינה – ירחון לאשה הנכונה.

 

תגובות קוראים

"הספר שלך הוא אחד מהטובים ביותר שקראתי לאחרונה. האמת, לא זוכרת מתי ומה היה הספר הטוב ממנו שקראתי. הוא מפתיע, חדש, מרענן; קצבי ומגניב אבל גם מאוד עמוק ורגיש; כתוב נהדר בשפה עכשווית עשירה בפנינים; הדמויות מרתקות, מורכבות ולא שגרתיות, הזדהיתי וכאבתי עם שתיהן; הוא מושך ונקרא בנשימה עצורה. חוץ מלשינה ולכמה שעות שהייתי צריכה גם להקדיש לבעלי (החמוד) ביממה האחרונה, הספר שלך לא ירד לי מהיד.
באמת, מזמן לא כתבתי על ספר כל כך הרבה סופרלטיבים. זה מרגש. – יעל ברהמס.

"מעטות הפעמים שאני נשארת ללא מילים, נדהמת מספר ומחווית הקריאה המסעירה והמטלטלת שעברתי. המחברת המוכשרת הזו, רקמה ביד אומן סיפור יפייפה, נוגע ללב ומעורר הזדהות עמוקה, עם מי מהדמויות, בשלב כזה או אחר במהלך הקריאה.

עוד ראויה לציון העריכה המשובחת. הספר ערוך לעילא ועילא, העלילה מהודקת, כל מילה כתובה בדיוק במקום המתאים לה. אין מילה אחת מיותרת בסיפור. השפה העשירה לצד זו "מן הרחוב", השילוב בין המשולבים, הם ההוכחה לכך שניתן לכתוב הכל, אבל הכל, ולעשות את זה בהרבה סטייל.

אז חבריי היקרים, עשו לעצמכם טובה והעשירו את עולמכם בספר יחיד ומיוחד, שישאיר בכם חותם ועוד הרבה זמן. אני ממליצה בחום!" – מירה רוזנפלד.

"הכתיבה יוצאת מן הכלל בכול המובנים , יש בספר שלושה נקודות מבט, שלושה אנשים שלכול אחד שפה אחרת. וסנונית מצליחה להעביר כל אחד מאותן דמויות, שפות ומחשבות בצורה מדהימה, הספר הוא קסם, גורם לחשוב על החיים ועל מי אנו ומה אנו רוצים מעצמנו ומאחרים.
מיותר לציין שאכן לגמתי אותו כמו מים וסיימתי בתוך שעתיים." – אלינור לוגסי.

"הספר של סנונית ליס הוא קודם כל חלוצי בנוף הספרות הישראלית. סוף סוף ספר שלא רק שאינו "מפחד" מהשימוש בעולם הווירטואלי אלא גם מניע אותו בצורה אלגנטית ונכונה, שאינה משאירה את הקורא אדיש לרגע... סנונית ליס העניקה לכל אחת מהדמויות בספר הזה עולם שלם וקול ייחודי וברור, תוך התעסקות בסוגיות אשר הופכות מטרידות יותר ויותר עם התפתחות הטכנולוגיה.” – נועה לקס.

"התחלתי לקרוא וגיליתי שאי אפשר להפסיק. העלילה סוחפת אותך לתוך הספר ואתה נשאב והופך בשניות לדמות שמביטה מהצד בכל המתרחש. בשניות הופכת הסקרנות לכעס על דמויות ומיד כמו רכבת הרים לצער על הדמויות ומשם להזדהות עמוקה. כך במשך שעתיים בלילה אחד קראתי את הספר ועברתי מקצה אחד של סקאלת הרגשות לקצה שני וטיילתי שם בין כל הרגשות שחווה אדם. בכיתי, כאבתי, אהבתי, הזדהיתי, כעסתי. התחברתי לדמויות, הכרתי אותן שנים, זו הייתה ההרגשה, הסוף המפתיע מגיע עם רמיזות שרק לקראת הסוף אתה מבין ומגביר קצב לראות שצדקת. ספר יחיד ומיוחד שכתוב בצורה מאוד אמיתית וקולחת. ממליצה בחום לכל אחד לקרוא, מבחינתי זה ספר השנה. בין היחידים שאני שומרת אצלי. תודה סנונית על יצירת מופת" – סיגל משה.

"איך בכלל מתחילים לתאר את הספר המדהים הזה. וואו? בריבוע. בחזקת שבע. זוהי יצירה עזת ביטוי, חסרת מעצורים, כואבת ושונה. כזו שמשליכה מחסומים ועכבות ודוהרת קדימה כרכבת ללא בלמים. משולבת במילים באנגלית (אניווי, באקסטייג', נאמבר). קטעי שירה קצרים. יצירה מטלטלת שריתקה אותי וקשה להישאר אדישים אליה." – ראובן קרן.