על “כל הג’אז הזה”

אילו יכולתם לבודד רגע אחד מחייכם, ולהפוך אותו לערסל שתוכלו לשוב ולהתכרבל בו מתי שתרצו – באיזה רגע הייתם בוחרים? מה הייתם מוכנים לעשות כדי להשיב לרשותכם את הזיכרונות היקרים לכם ביותר, אם הייתם עלולים לאבד אותם לנצח?
עם הדילמות האלה נאלצת להתמודד ליז פיין, צעירה רגילה, בת 23, עם חיים “לא כל כך רגילים”, כדבריה. מסלול חייה המבטיח של ליז נקטע באופן פתאומי בעקבות תאונה, והיא מושלכת החוצה, אל החלל הריק, ללא נקודת אחיזה. יום אחד גם המחשב הנייד שלה נגנב, וזמן קצר לאחר מכן היא מקבלת מכתב סחיטה.
הסחטן, “מישו”, הוא גבר תל אביבי קל לשון וקהה חושים, המחזיק בחייה הווירטואליים של ליז כבבן ערובה. הוא דורש ממנה לכתוב לו 40 מכתבים שבהם תחשוף באותנטיות מוחלטת את חייה, את מחשבותיה ואת רגשותיה. אם לא תעשה זאת, הוא מאיים כי ימחק את התכנים שבמחשב שלה: מכתבים יקרים לליבה שאין להם תחליף ויומנים שבהם תיעדה את הזיכרונות החשובים לה ביותר.
קולותיהם של ליז, של “מישו” ושל דמויות מחייהם נשזרים זה בזה בסיפור סוחף, שבמהלכו נחשפים סודות מכוננים. חליפת המכתבים ביניהם מגוללת בפני הקורא בהדרגה את סיפור חייהם המורכב מחוויות צבעוניות, מאהבות אבודות, מטרגדיות ומניסיונות להתאושש מהן.
הרומן “כל הג’אז הזה” מציג דמויות אקסצנטריות שנעות בין העולם הווירטואלי לבין המציאות הפיזית, בין נעורים לבין חידלון. הוא נע עם גלי ההדף שמותיר אחריו האובדן, ומתחקה אחר תפקיד השפה בהתמודדות עמו. במקצב ייחודי הוא מתעד ללא פשרות את שבריריות הנפש האנושית החשופה לאקראיות החיים, ומנגד – את תעצומותיה.

“כל הג’אז הזה” הוא רומן אימיילים שכתבתי וערכה מיכל חרותי. אתם מוזמנים לחוות אותו בכמה דרכים. תוכלו לרכוש עותק מודפס או דיגיטלי שלו, בחנויות וברשתות הספרים או ישירות ממני, הסופרת, כאן באתר, במחיר מיוחד. קוני הספר מוזמנים ליהנות כאן באתר מקטעי בונוס מיוחדים: סוף אלטרנטיבי, קטעים שנותרו על רצפת חדר העריכה ועוד.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי למסע, ולחוות איתי את הסיפור שכתבתי בכל דרך שמתאימה לכם: בדפי נייר אם אתם חובבי דפוס או בעותק דיגיטלי.

אני נרגשת לצאת איתכם למסע ומזמינה אתכם להזמין אליו גם את חבריכם, להצטרף אליו בעצמכם ולהוסיף לו חלקים משלכם, כאן באתר. אני מצפה לפגוש אתכם בצד השני. כשתסיימו את הקריאה, אשמח אם תספרו לי על החוויה שלכם כאן.

שלכם, סנונית ליס